Choć samochody są z nami od dziesięcioleci, to nadal nikomu nie udało się stworzyć pojazdu, który nie uległby awarii i usterce. To wszystko sprawia, że pojawili się specjaliści, którzy zaczęli oferować swoje usługi napraw w sytuacji pojawienia się takich zdarzeń. Na przestrzeni mijających lat zaawansowana technologia w samochodach zaczęła prężnie iść do przodu, co przełożyło się bezpośrednio na zaawansowane systemy wielu pojazdów. Wiele z nich ma swoje powiązanie ze sprawnością samochodu, jego wydajnością oraz oczywiście bezpieczeństwem. W efekcie system w skrajnych przypadkach może odciąć zapłon i unieruchomić samochód. Jest tak często w wyniku kolizji i wypadków. Ma to oczywiście swoje dobre strony również, dlatego że zmniejsza to ryzyko pożaru.

Problem jednak w tym, że niezmiernie trudno wówczas przetransportować samochód. W normalnym przypadku można by było skorzystać z możliwości holowania, jednak przy chociażby zblokowanych kołach, uszkodzeniu skrzyni biegów i zakazie holowania, który może wskazać Policja, konieczne będzie inne rozwiązanie. Bardziej wskazana wówczas usługa to autolaweta z Wrocławia w slt-transport.pl pozwalająca na sprawny i szybki transport pojazdu w wybrane miejsce. Taka usługa jest świadczona najczęściej zarówno na terenie miasta, jak i jego okolic. Najczęściej korzystanie z usług autolawety towarzyszy kolizją lub wypadkom. Jednak nie jest to norma. Inne sytuacje to unieruchomienie pojazdu w wyniku awarii i usterki, której nie można naprawić na miejscu przez pomoc drogową. Ta, choć najczęściej bardzo dobrze przygotowana do zadań nie zawsze daje sobie z poważniejszymi sytuacjami. Te wymagają nierzadko wizyty u mechanika i podłączenia pojazdu pod system diagnostyczny i komputer, który dokona szczególnej analizy problemu.

Takie są niestety koszty bardzo zaawansowanych systemów w naszych pojazdach. Jednak generalnie trudno znaleźć obecnie kierowcę, który w portfelu, schowku w samochodzie lub w kontaktach w telefonie nie posiadałby kontaktu do zaprzyjaźnionej firmy świadczące takie usługi. Jest to zdecydowanie dobre rozwiązanie szczególnie, jeżeli awaryjna sytuacja spotyka nas w nocy i poza miastem. W większości przypadków są one świadczone przez całą dobę i 7 dni w tygodniu, w tym również i w okresie świątecznym. To atrakcyjne propozycje, które sprawiają, że w razie potrzeb kierowcy korzystają z takich możliwości. Zaletą są również możliwości związane z bezpieczeństwem przewozu pojazdu i jego zabezpieczenie w docelowe miejsce. Jest to istotne nie tylko w przypadku poważnie uszkodzonych pojazdów, jak i tych wyłączonych z ruchu z innych powodów.